ירון מוראדי: "אם אתה לא רוצה להיות יזם בר החלפה, אתה צריך להיות יוצא דופן".

 

 

 

 

 

בשלבים המוקדמים של הסטארט-אפ שלך, קל לחשוב שאף אחד אחר לא יכול לעשות מה שאתה יכול לעשות. ההתמקדות העיקרית שלך היא פיתוח המוצר או השירות החדש והשקתם לשוק. אבל מה קורה בהמשך המסע של הסטארט-אפ או בשלב מאוחר יותר של צמיחת החברה? חלק מהיזמים מוחלפים על ידי הדירקטוריון שלהם, כן למרות שיזם הקים את החברה הדירקטוריון יכול להחליט על החלפת היזם והבאת מחליף מבחוץ. לכן כל יזם, צריך לפתח תכונות שבפועל הופכות אותו לבלתי ניתן להחלפה. ירון מוראדי, יזם ומנכל חברת הייטק אומר "אם אתה לא רוצה להיות יזם בר החלפה, אתה צריך להראות שאתה יוצא מגדר הרגיל".

מהתמדה ליושרה, הסעיפים הבאים בוחנים מה הופך יזם ליוצא דופן.

 

תמשיך ללמוד

תכונה מרכזית אצל יזמים יוצאי דופן היא הרצון להמשיך ללמוד. השווקים והעסקים מתפתחים כל הזמן, ומביאים תהליכים וטכנולוגיות חדשות שיכולים לשפר את המוצר או השירות שלך. אם אתה מוכן להמשיך ללמוד, תוכל להסתגל לשינויים בעסק ובשוק שלך.

זה נכון שצריך ביטחון ואפילו אומץ כדי לפתח ולקדם רעיון חדש. עם זאת, יזמים מצליחים חייבים להיות גם צנועים מספיק כדי להודות שהם לא יודעים הכל. ענווה משאירה אותך פתוח מספיק כדי לשקול גישה חלופית. הנכונות שלך להסתגל וללמוד תעזור לשכנע את הדירקטוריון שאתה לא יזם בר החלפה.

 

להיות עקבי

אם אתה יכול להתפתח,  ויש לך את  המרפקים להמשיך להתקדם, אתה תהיה בעל יותר ערך לדירקטוריון ולמשקיעים. מלבד פיתוח המוצר או השירות המקורי, אתה צריך להיות בעל השפעה מתמדת ארוכת טווח על המיזם שלך. למד מהאתגרים שבדרך ומהזמנים הקשים, כי רוב הסיכויים שיהיו כאלו, הסקת מסקנות ושמירה על עקביות בדרך למטרה הם שיעורים חשובים בתהליך צמיחת החברה. כך גם אנשים בארגון שלך יראו בך מנהיג נחוש שיכול לחשוב בצורה יצירתית ועקבית למרות אי ההצלות שבדרך, ויהיו גם כאלו.

 

בניית קשרים עסקיים ארוכי טווח

כאשר אתה מפתח קשרים עסקיים ארוכי טווח, אתה מביא רשת עסקית בעלת ערך לארגון שלך. הרשת שלך יכולה לכלול לקוחות נאמנים, יזמים עמיתים ומשקיעים. נדרש זמן ומאמץ לבנות את מערכות היחסים החשובות הללו, שעוזרות להפוך אותך ללא תחליף. אחרי הכל, בלעדיך, ייתכן שהדירקטוריון יצטרך להתחיל מחדש ולפתח רשת חדשה. זה הרבה יותר אמין, יעיל וחסכוני שכבר יש את הרשת שבנויה על יחסים ארוכי טווח.

 

 מצא מנטור בתחומך

תלמד מהטובים ביותר. אתה יכול ללמוד שיעורים חשובים מאנשים שניהלו בהצלחה חברה בתחום שלך. לכן, חלק מהותי בבניית מערכות יחסים, הוא מציאת מנטור. המנטור שלך יכול לספק תובנות לגבי היבטים שונים של העסק שלך ולעזור לך ללמוד מטעויות. אתה תיהיה בעל ערך גדול יותר לדירקטוריון כשהם יודעים שאתה לומד מהטובים ביותר.  

 

בנה אמון

אמון חיוני בכל מערכת יחסים, כולל בעסקים. חלק חשוב בבניית אמון הוא שקיפות. אנשים בארגון שלך, לרבות כמובן הדירקטוריון, צריכים לדעת שהם יכולים לסמוך עליך בדיווחים כנים על הצלחות וגם על אתגרים. אם הדירקטוריון ייראה שאתה אותנטי במעשיך ובתקשורת שלך, יהיה לך הרבה יותר ערך. באופן דומה, הפעולות שלך צריכות להראות שיש לך יושרה. אתה לא צריך להיות מושלם – אף אחד לא – אבל ההחלטות שלך צריכות להתבסס על בסיס של ערכים מוצקים. אנשים צריכים להיות מסוגלים לסמוך עליך שתעשה את הדבר הנכון במצבים קשים, בין אם זה הודאה בטעות או הימנעות מניגוד עניינים. התנהלות מתוך יושרה מראה לדירקטוריון שאתה יזם אמין, שניתן לסמוך עליו. כמובן, שהתכונות הללו נדרשות בנוסף לדבר המובן מאליו וזה ביצועים. את/ה היזם/ת של החברה, חלה עליך אחריות להצמיח את החברה, לייצר הכנסות ורווחים. כשאתה מפתח את התכונות האלה, עדיף להתמקד בערך ובביצועים שלך ולא בפחדים שלך. אם לסכם במילותיו של ירון מוראדי – "אם אתה לא רוצה להיות יזם בר החלפה, אתה צריך להיות יוצא דופן".

אלונה בירן

אלונה בירן

מקדמת אתרים באופן אורגני ובאופן ממומן בדגש על קידום במערכת הפרסום של גוגל

פוסטים אחרונים שלנו

הדרכת אבטחת מידע

הדרכת אבטחת מידע היא חלק חשוב מתוכנית ההגנה של כל ארגון. זה עוזר להכשיר את העובדים כיצד לטפל במידע רגיש וכיצד לזהות