פריסת סיבים אופטיים – איך זה משפר את האינטרנט

פריסת סיבים אופטיים - איך זה משפר את האינטרנט

בשנים האחרונות מתחוללת בישראל מהפכה הנוגעת לתחום הסיבים האופטיים. הסיבים האופטיים משמשים עבור תשתית אינטרנט מומלצת ובאופן כללי על כל תקשורת האינטרנט, ובאמצעותם מהירות האינטרנט הרבה יותר טובה. אם עד עכשיו חשבתם שהאינטרנט שלכם מהיר, אינכם יודעים מהו באמת אינטרנט מהיר. באמצעות פריסת סיבים אופטיים ניתן לקבל אינטרנט מהיר מאוד, כך שהאינטרנט המהיר שקיים כיום יהיה בהחלט איטי לעומתו.

מהם סיבים אופטיים?

סיבים אופטיים הם חוטי זכוכית דקים וגמישים אשר ניתן משמשים לצורך העברת נתונים באמצעות אור. על אף שמדובר בטכנולוגיה שהתפתחה כבר בשנות ה60, הרי שהיא הפכה לשימושית בתחום האינטרנט רק בשנים האחרונות. בעוד שמרבית חיבורי האינטרנט כיום מתבססים על חוטי נחושת, הרי שהסיבים האופטיים יכולים להעביר מידע במהירות גבוהה הרבה יותר מהחוטים המדוברים. עד לשנים האחרונות לא הייתה קיימת תשתית תקשורת אשר הייתה יכולה להתבסס על סיבים אופטיים, אך בשנים האחרונות חברות רבות בחרו להתקין את התשתית שלהם על סיבים אופטיים ובכך לשפר באופן נפלא את מהירות האינטרנט.

כיצד הסיבים האופטיים משפיעים על מהירות האינטרנט?

אינטרנט סיבים אופטיים מאפשרים הגדלה משמעותית מאוד במהירות האינטרנט. אם עד כה הכרתם מהירות של 100 מגה בייט בלבד ומהירות זו נחשבה למהירות גבוהה מאוד, הרי שבאמצעות שימוש בסיבים אופטיים ניתן ליצור חיבור אינטרנט של 1000 מגה בייט. ניתן לצפות בסטרימינג ב4K באמצעות האינטרנט המתבסס על סיבים אופטיים. כיום לא מעט חברות תקשורת מציעות אינטרנט המבוסס על סיבים אופטיים שמהווה אינטרנט יעיל יותר ומהיר יותר הן לצרכי עבודה והן לצרכים אישיים. בטרם תבחרו את נותני השירות שלכם בתחום האינטרנט הביתי, כדאי מאוד שתבדקו מה מציעה כל חברה בטרם אתם בוחרים בתשתית האינטרנט שלה.

 

אלונה בירן

אלונה בירן

מקדמת אתרים באופן אורגני ובאופן ממומן בדגש על קידום במערכת הפרסום של גוגל

פוסטים אחרונים שלנו