איך אפשר להעלות את רמת הריכוז בעבודה במהלך היום?

תזונה בריאה

לא מעט פעמיים אנחנו לא מספיקים לסיים את המשימות בעבודה, בעקבות הסחות דעת אשר מוציאות אותנו מריכוז. כיצד בכל זאת ניתן להעלות את רמת הריכוז? אנחנו כאן עם כל הפרטים לצורך עבודה פרודוקטיבית – לכל אורך היום.

לא מצליחים להתרכז? תתחילו לבדוק את התזונה שלכם

התקופה הנוכחית היא תקופה לא קלה לאף אחד מאיתנו. רבים נאלצים לעבוד מהבית, ואילו אחרים מתקשים להתרכז בעבודה כתוצאה מהסחות דעת – הודעות בפלאפון, נבירה ברשתות החברתיות וכן עייפות אשר משפיעה מאוד על רמת הריכוז. ראשית כל, חשוב להבין כי לתזונה שלנו יש תפקיד חשוב מאוד. תזונה בריאה הכרחית בעבור ריכוז במהלך שעות היום, ולכן מומלץ לתכנן לעצמכם את הארוחות בשעות קבועות. נוסף לכך, הקפידו לחתוך לעצמכם פירות וירקות אשר מסייעים לצורך הרגעת הרעב כמו גם לצורך העלאת הסוכר בדם. ככל שהתזונה שלכם תהיה בריאה ומאוזנת יותר, תוכלו לראות כיצד תוך זמן קצר אתם מצליחים לסיים את המשימות שלכם ואף להרגיש רעננים. לעיתים, ישנם חוסרים במינרלים ובברזל אשר גם הם משפיעים על הריכוז שלנו. משום כך, חשוב לבצע בכל שלושה חודשיים בדיקת דם אצל הרופא, ובהתאם לתוצאות ליטול תוספי תזונה כמו אומגה 3 כמו גם ויטמין C אשר נמצאו במחקרים כיעילים לצורך שיפור והעלאת הריכוז.

הרחקת אמצעים אשר עלולים להוציא מריכוז

אחת הסיבות המרכזיות לריכוז נמוך במהלך יום העבודה נוגעת להסחות דעת בדמות הפלאפון והרשתות החברתיות. בתחילת יום העבודה, עדיף להכניס את הפלאפון לקופסא ולהרחיק אותו מכם. בכדי שתוכלו לשמור על קשר עם המנהלים והמעסיקים שלכם, מומלץ להוריד למחשב וואטסאפ ווב אשר מאפשר לכם לשוחח עמם כמו גם עם בני המשפחה – מבלי לגשת למכשיר עצמו. בכדי לשפר את הריכוז שלכם, ניתן בהחלט לשמוע מוזיקה אליה אתם מתחברים כמו גם לייצר לעצמכם סביבת עבודה נטולת הסחות דעת – בייחוד אם אתם עובדים מהבית.

הפסקות לצורך התרעננות

התרעננות היא חלק משמעותי אשר משפיע מאוד על הריכוז שלנו. יותר משליש מהישראלים מדווחים כי איכות השינה שלהם ירודה, וזה מתבטא בעיקר בתפוקה בעבודה. משום כך, שימו לב כי אתם מקפידים על לפחות 7 שעות שינה מדי לילה כמו גם נותנים לעצמכם מנוחה קבועה של חצי שעה, במהלך היום. מאחר ובשעות אחר הצהריים אנו מתחילים להרגיש עייפות, עדיף להתחיל את המשימות החשובות ביותר בתחילת היום ולהשאיר לסוף היום את המשימות אשר דורשות מכם הכי מעט ריכוז. לסיכום, באמצעות הפסקת התרעננות קבועה כמו גם תזונה נכונה ואיכותית וכן הימנעות מהסחות דעת בדמות כניסה לרשתות החברתיות וכן הודעות וטלפונים אשר עלולים להוציא מריכוז. בכך, תוכלו להשלים את המשימות ולשמור על ריכוז גבוה.

אלונה בירן

אלונה בירן

מקדמת אתרים באופן אורגני ובאופן ממומן בדגש על קידום במערכת הפרסום של גוגל

פוסטים אחרונים שלנו

בניית אתרים

בניית אתרים – האם כל אחד יכול?

כנראה שכל אדם שהוא לא טכנופוב, יוכל לבנות אתרים בלי יותר מידי מאמץ. אז מה צריך לדעת כדי להיות בונה אתרים טוב

חברות לסליקה באינטרנט

אילו חברות מספקות סליקה באינטרנט?

כיום יש לא מעט חברות אשר מציעות עבור בעלי עסקים לעשות שימוש באפשרות מתקדמת של סליקה באינטרנט. חשוב לדעת כי בשנים האחרונות