המחשב התחיל לעשות בעיות – דברים שכדאי לבדוק לפני הטכנאי

אנטרסיס

המאמר באדיבות אנטרסיס

כל אחד מכיר את תקלות המחשב השונות, אשר יכולות לקלקל את מצב הרוח ולהכניס כל אחד לתחושה של מתח ומצוקה. אך חשוב לזכור כי ישנן תקלות פשוטות שניתן לפתור בצורה עצמאית, מבלי להזדקק לשירותיו של טכנאי מקצועי או למעבדת מחשבים. לכן חשוב לקחת נשימה עמוקה, להפחית את מצב הסטרס ולנסות לפתור את הבעיה בצורה עצמאית, לפני שמזמינים טכנאי מחשבים מקצועי. למשל, אנשים רבים סובלים מתקלות חוזרות ונשנות הכוללות מחשב שנתקע, מחשב שמשדר הודעות שגיאה ואפילו מחשב שלא נידלק. לפעמים הפתרון פשוט וקל, לכן חשוב לנסות לבצע מספר פעולות פשוטות, על מנת לחסוך מעצמכם בזבוז זמן ובזבוז כסף מיותר.

המחשב התחיל לעשות בעיות – מה ניתן לעשות לפני שמזמינים טכנאי

אחת הבעיות הנפוצות ביותר היא מחשב שלא נדלק. במקרים מסוג זה, חשוב קודם כל לבדוק את החיבור של המחשב לספק הכוח. לפעמים חיבור רופף מונע את טעינת הסוללה, ולכן המחשב לא מצליח להידלק. כמו כן, חשוב לבדוק שאין שום דבר שתוקע את כפתור ההדלקה של המחשב, למשל גרגר של לכלוך שעלול לגרום לכל הבלגן.

בעיה נוספת שעלולה לצוץ היא הודעת שגיאה המציינת כי קובץ DLL אינו נמצא. מדובר על קבצים חיוניים לפעילותה התקינה של מערכת ההפעלה של ווינדוס, היות ובלעדיהם המערכת לא יכולה לפעול. ישנם מקרים שבהם הקבצים נמחקים בטעות, לכן יהיה צורך להוריד אותם מחדש. ניתן לעשות זאת דרך המערכת של ווינדוס ויסטה או לחילופין דרך ה- DOS. מידע נוסף ניתן למצוא במדריכים השונים המצויים ברחבי הרשת.

כדאי באופן כללי לא למהר להזמין טכנאי מחשבים מתוך פאניקה ולחץ, אלא לעשות חיפוש פשוט בגוגל לגבי אופי הבעיה שבה נתקלתם. לעיתים תוכלו למצוא עצות פשוטות ומעשיות, לטיפול עצמאי בתקלה. לרוב מדובר על לחיצה על מספר מקשים, החלפת ספק הכוח וכדומה.

לסיכום, ישנן לא מעט תקלות מחשב שניתן לפתור בצורה עצמאית, ללא שום צורך בשירותי תמיכה למחשבים או בטכנאי מחשבים מקצועי. כמובן שאם לא הצלחתם לפתור את הבעיה, חשוב לפנות לאיש מקצוע מיומן ומקצועי שמכיר את התחום ויודע בדיוק כיצד לפעול.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גילוי יתרונות נסתרים: שיווק וקידום ברשתות חברתיות ובאינטרנט
בנוף העסקי הדינמי של היום, שיווק וקידום ברשתות חברתיות ובאינטרנט הפכו לבסיס לעסקים שמטרתם להישאר...
קרא עוד »
ינו 29, 2024
סרטון תדמית – למי זה יכול להתאים?
אנחנו יכולים למצוא לא מעט עסקים בסדרי גודל שונים אשר מעוניינים להכין ולהשתמש במגוון סרטוני תדמית...
קרא עוד »
אפר 21, 2022
נעלי כלות נוחות, הכירי את היתרונות
נעלי עקב הן אמירה אופנתית איקונית ונוכחת תמיד. נעלי עקב לחתונה היו שם דבר כבר זמן מה, אבל הטרנד התמריא...
קרא עוד »
אפר 09, 2023