מתי רצוי לפנות לעורך דין לשון הרע באינטרנט?

הרבה דברים קשים נאמרים באינטרנט ולא תמיד על כל דבר רצוי או נכון לפנות לעורכי דין לשון הרע. אבל יש לפחות שני מקרים מובהקים שבהם אסור לעבור על כך לסדר היום וחובה לטפל בזה במהרה כדי לעצור את הנזק ולתקן אותו. במקרים מסוימים יש לדרוש פיצויים גם כדי ללמד את הצד הפוגעני שאסור לעשות זאת וגם באמת לשלם לפחות חלק מהנזק שנגרם לשמכם הטוב עשה ליכולת ההשתכרות וסיכויי מציאת העבודה שלכם.

תובעים אתכם על לשון הרע

קורה שאמרתם משהו שנראה לכם שהוא בגדר הנורמה באינטרנט או שהשתמשתם במידע ששותף ברשת אלפי פעמים. לא תמיד תובעים כל משתמש על דברים שהם שקריים או פוגעניים, אבל קורה שמישהו מחליט לא לשתוק הפעם ופונה אליכם באיום ברור שהוא עומד לתבוע אתכם על דיבה ולשון הרע באינטרנט אם לא תסירו את הפרסום ותתנצלו. מומלץ להתייעץ עם עורכי דין לתחום זה כדי לדעת מהן האפשרויות שעומדות בפניכם וכיצד לנהוג בכך. יכול להיות שתגלו שאין זה נופל בגדר לשון הרע וחופש הביטוי חשוב לכם ולכן לא תוותרו, ויכול להיות שייעצו לכם להגיע להסדר עם התובע כדי למנוע מכם נזקים נוספים, על כל ההשלכות של זה.

מפיצים נגדכם דיבה ולשון הרע

במקרה שבו אתם נפגעים מלשון הרע וזה ברור שהמוניטין שלכם נפגעים מכך, כולל אפשרויות ההשתכרות והעבודה שלכם, מומלץ לתבוע על כך ולעשות את זה בצורה נכונה וזהירה. היום לוקחים בחשבון אמנם את הפגיעה הקלה מדי בשמו הטוב של אדם ובהפצת שקרים באינטרנט, אבל יש גם מקרים שנושקים לזכות חופש הביטוי. במקרים כאלה עורכי דין שמומחים בתחום זה יסבירו לכם בדיוק מהן הזכויות שלכם ומהו הסיכוי שלכם לזכות בתביעה, על כל מה שמשתמע מכך. לייעוץ ומידע נוסף בנושא עו"ד לדיני אינטרנט היכנסו לאתר של יעל הראל

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אנטי וירוס לעסק VS אנטי וירוס לבית
כל מחשב, בין אם הוא ביתי או עסקי, חייב להכיל אנטי וירוס. תוכנה שיכול למנוע החדרה של וירוסים למחשב דרך...
קרא עוד »
יול 20, 2019
מה צריך לדעת לפני שמתחילים לעבוד עם חברת פיתוח תוכנה
אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך עבודה של חברות אשר רוצות לפתח מוצרים ללקוחות או לגולשים שלהם, זה השלב...
קרא עוד »
אוק 12, 2019
גיוס עובדים – קחו כמה טיפים טובים לגיוס מוצלח!
כיום ישנה הבנה הולכת וגוברת כי למנהלי משאבי האנוש יש השפעה אדירה על החברה שלהם וזאת עקב העובדה כי הם...
קרא עוד »
נוב 24, 2018