מהו שירות devops ולמה תצטרכו אותו?

שירות devops

פיתוח תוכנה הוא כיום חלק חשוב מהמחשוב בעולם העסקי. זה יכול להיות פיתוח של תוכנה עבור לקוחות העסק (לסמארטפון למשל – "אפליקציה"), פיתוח עבור האינטראקציה עם ספקים ושותפים או פיתוח לשימוש פנימי.

מה שלא תהיה המטרה, מדובר לרוב במשימה מורכבת ולכן, שאלת מתודולוגיית הפיתוח משמעותית מאוד.

במה בעצם מדובר? איך מתקשר לכך שירות devops ולשם מה הוא נחוץ?

מודל מפל המים

פיתוח תוכנה מחייב שיתוף פעולה בין כמה וכמה אנשים בעסק ולעתים גם מחוצה לו. ניהול שיתוף הפעולה והפיתוח עצמו מורכבים למדי וכפתרון לכך, התפתחו גישות שונות. מודל הפיתוח ה"קלאסי" מכונה "מפל מים". מודל זה מזכיר בשיטתו מפל מים או פס ייצור, במובן זה שהפיתוח עובר מ"תחנה" ל"תחנה", מאדם לאדם, באופן סדרתי. התקשורת בין גורמים אלה, די מצומצמת. גישה זו פשוטה למדי, אך היא מקובעת ולא גמישה ויש לה חסרונות רבים. למי שלא מסתפק במודל זה, עשוי לסייע מודל devops. בכדי להיכנס לעניינים לגביו, להתייעל בכך או להעביר לגורם חיצוני את הטיפול בכך, ניתן להיעזר במומחי ויועצי devops – חברות דוגמת gns (שכן, gns נותנת שירות בתחום זה, וניתן למצוא מידע מקצועי באתר החברה).

מה devops מציע?

גישת DevOps לפיתוח הפכה לנפוצה מאוד בשנים האחרונות, על רקע הצורך הגובר לפתח במהירות תוצרים איכותיים לעסקים ולעדכנם לעתים קרובות. DevOps מקדמת אופטימיזציה של תהליך הפיתוח, לכל אורכו. היא עושה זאת, באמצעות תקשורת רצופה ושיתוף פעולה, בין מגוון הגורמים שמעורבים בפיתוח. גורמים אלה, ייכללו לרוב לפחות את מחלקות הפיתוח, הבדיקות, וניהול המחשוב בעסק. גורמים נוספים עשויים להיות מעורבים בהתאם לנסיבות: ההנהלה הבכירה עשויה להיות מעורבת בהיבט אסטרטגי של דרישות עסקיות מהפיתוח. אנשי אבטחת המחשוב עשויים להיות מעורבים, בכל הנוגע לתחומם. כך גם לגבי מומחים חיצוניים, דוגמת מומחי עיצוב ממשק משתמש.

לסיכום

כל עסק ממוצע, זקוק מדי פעם לפיתוח. לעתים, זו פעילות שנדרשת כל הזמן ובהיקף נרחב. עסק שמעוניין לעשות זאת באופן מודרני ולהפיק מכך את המירב, צריך להכיר את נושא devops ושירותי העזר עבורו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תמצאו לעצמכם מומחה UX?
אם אתם עומדים לפני פיתוח אפליקציה או הקמת אתר, אתם ניצבים בפני קבלת החלטות לא מעטות. אתם מקווים למצוא...
קרא עוד »
אוק 06, 2019
קורס אנגלית באינטרנט – למה כולם יכולים להצליח ללמוד ככה?
אנשים רבים, במיוחד אלה מהדור הקודם שלא למדו שפות בבית הספר, מעוניינים ללמוד שפה נוספת מלבד שפת האם...
קרא עוד »
אוק 20, 2021
קורס עזרה ראשונה מכללת הרצוג
אנחנו אף פעם לא יודעים מתי יכולה להתרחש פגיעה בנו או באנשים שאנחנו אוהבים החיים בסביבתנו. לפיכך, תמיד...
קרא עוד »
נוב 30, 2020