פרסום בפייסבוק – איך בודקים עלות מול תועלת

פרסום בפייסבוק

כל עולם השיווק והפרסום פועל על פי מדד אחד בסופו של דבר, הוא מדד ההשקעה אל מול התועלת. כמה קיבלתי עבור מה שהשקעתי. כשאנו באים לסגור עסקה עם איש שיווק בסופו של דבר אנחנו צריכים לבקש ממנו מדדים מדויקים על מנת לבדוק את העבודה שלו. המדד שהכי מעניין אותנו לפני לידים, לפני קליקים הוא מדד ה-roi. מדד זה בכמה מילים הינו המדד שאיתו אנו בודקים שמה שהשקענו הביא לנו את התועלת שאותה אנו מבקשים.

> קראו גם: קידום אורגני או ממומן?

לידים לעומת לקוחות

הרבה עסקים עושים טעות וחושבים דבר ראשון על הלידים, הם חושבים שכמויות לידים גדולות יביאו להם הרבה לקוחות. המחשבה הזו היא נכונה סך הכל, אך חסר בה משהו קטן. עדיף שיגיעו אלינו לידים איכותים, כלומר לקוחות שהם פוטנציאל גדול יותר לבצע סגירה. בסופו של דבר המדד הכי חשוב הוא כמה לקוחות נכנסו, כמה ההכנסות גדלו בעקבות עבודתו של המשווק ולא כמה לידים הוא הצליח להביא לנו בסוף החודש. לכן אל תתסכלו רק על כמות הלידים החודשית שהמקדם הביא לכם, אלא הסתכלו על כמה הכנסה כספית המקדם הביא לכם ואיך ניתן לשפר את הנתון הזה.

Roi – החזר השקעה

כמו בכל מדיית פרסום גם בפייסבוק בסופו של יום המדד שאותו אתם צריכים לבקש מהמקדם שלכם הוא מדד ה-roi. בעצם מדד זה בודק את החזר ההשקעה, כלומר את היחס שבין הכסף, המשאבים שהשקענו בפרסום או בכל פעילות שיווקית לבין ההכנסות שהצלחנו לייצר מאותו פרסום, מאותה השקעה שביצענו. כך נוכל לבדוק איזה קמפיין הכי עבד עבורנו, מה הסרטון שהכי עבד, והאם כדאי לנו להמשיך לפרסם באותה מדיה כן או לא. נוסחת החישוב הינה פשוטה ביותר, הכנסות שהשגנו מאותו קמפיין בפייסבוק פחות עלויות השיווק והכפלה ב-100 על מנת שנקבל את התוצאה באחוזים וכך לראות את הגדילה או הירידה בשיווק.

להתייעץ עם המקדם

אם נראה לכם שזה גדול עליכם ולא בדיוק מובן כל המילים שדיברנו במאמר זה, פשוט בקשו פגישה עם נציג Killermedia שיסביר לכם בדיוק את המושגים ויראה לכם את המדדים כדי שתוכלו לראות שיש באמת התקדמות בעסק.

> קראו על קידום אתרים בגוגל

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי רצוי לפנות לעורך דין לשון הרע באינטרנט?
הרבה דברים קשים נאמרים באינטרנט ולא תמיד על כל דבר רצוי או נכון לפנות לעורכי דין לשון הרע. אבל יש...
קרא עוד »
ינו 14, 2021
עיצוב לוגו לעסק
לוגו לעסק מהווה את הסמל המסחרי של העסק וכן מסייע לבידול העסק ממתחריו. תפקידו של הלוגו הוא לייצג את...
קרא עוד »
יול 24, 2020
המדריך לשחקן הפוקר המתחיל
במידה ואתם חושבים על האפשרות להתחיל לשחק פוקר אונליין ולהרוויח מכך כסף או שאתם רק רוצים לשחק לכיף, אז...
קרא עוד »
מאי 30, 2021