בניית אתרים – באיזו מערכת

בניית אתרים

הביטוי המוכר "אם אתה לא שם אתה לא קיים" אמנם הגיע מסצנת המסיבות אך הוא רלוונטי מאוד לקיום ברשת האינטרנט. כאשר אין לך נוכחות ברשת באמצעות אתר, אתה בעצם מקשה על לקוחות פוטנציאלים למצוא אותך ואפילו לשמוע על קיומך. אז החלטת לבנות אתר לבד או באמצעות שכירת חברה המתמחה בתחום של בניית אתרים ואתה מתלבט באיזו מערכת מומלץ להקים את האתר? המאמר הבא יעשה לך סדר בראש.

בניית אתרים – באיזו מערכת?

ישנן מערכות רבות המאפשרות בניית אתרים מכל סוג. חלקן ידידותיות יותר למשתמש המתחיל וחלקן דורשות לימוד יותר מעמיק, לפניכם סקירה של המערכות הפופולאריות ביותר כיום לצורך בניית אתרים.

וורדפרס

וורדפרס הינה מערכת לבניית אתרים הפופולארית בעולם בקרב חברות הבונות אתרים, ידועה כמעולה לקידום בגוגל. מערכת זו מאפשרת לרכוש או לבחור תבנית לאתר אינטרנט, בחירה בתבנית לאתר מקלה ומוזילה רבות את תהליך בניית האתרים משום שלא נדרש תכנות כלל או כמעט בכלל. בוורדפרס קיים מושג הנקרא "פלאגינים" פלאגינים לוורדפרס הינם תוספים שמתקינים בחשבון שלכם וכעת ניתן להשתמש בהם, חלקם עולים כסף אך ישנם רבים בחינם. את הפלאגינים נצטרך למטרות שונות למשל, ישנו פלאגין נפוץ מאוד בקרב בוני האתרים שנקרא "אלמנטור", פלאגין זה הופך את הממש של וורדפרס למערכת הקלה מאוד לבניית אתרים בסגנון "גרור ושחרר" המזכיר מערכות ידידותיות כדוגמת וויקס. החיסרון בוורדפרס הינו שכדי להשתמש בפלאגינים, נצטרך לשדרג את חשבון הוורדפרס שלנו לחבילה העסקית שעולה מחיר באזור ה1,000 שקלים בשנה ללא אפשרות לתשלום חודשי. עוד נצטרך להשתמש בפלאגינים במקרים בהם נרצה שהאתר יבצע פעולות מורכבות כגון אפשרות רכישה ועוד. כאשר פונים לחברה לבניית אתרים לצורך בניה של אתר במערכת וורדפרס, לחברה יש חשבון וורדפרס עסקי וכך נוכל להשתמש בפלאגינים באתר שהם בונים לנו. במידה ולא קיימים פלאגינים שיכולים לבצע את הפעולות שאנחנו צריכים, נאלץ להיעזר במתכנת חיצוני שיקודד בעבורנו את הפעולות המבוקשות מהאתר. וורדפרס נחשבת לאחת ממערכות ניהול התוכן שיותר ידידותיות למשימת קידום אתרים אורגני בגוגל.

וויקס

וויקס הינה חברה ישראלית המציעה מערכת קלה להבנה לצורך בניית אתרים והדרכות חינם לבוני אתרים מתחילים כך שתוכלו לבנות את האתר שלכם בעצמכם. בוויקס, אין צורך להשתמש בפלאגינים חיצוניים או פנימיים כמו בוורדפרס משום שוויקס מספקת את הכל בחינם. בכל זאת, במידה ותרצו שהאתר יכיל ויעשה פעולות שהחברה לא התאימה את המערכת בשביליהן, תצטרכו להיעזר במתכנת חיצוני לצורך קידוד פעולות אלו. בוויקס אין צורך לשלם תשלום שנתי בעבור חשבון אלא התשלום מתבצע פר אתר, הכוונה היא שכל אתר שתיבנו ושתירצו שוויקס תסיר מהאתר את הלוגו שלה, תצטרכו לשלם סכום באזור ה10 דולרים לחודש. אם בכוונתכם לבנות אתר אחד לעצמכם ללא עזרה של בונה אתרים, וויקס תהיה הבחירה הקלה יותר ליישום בשבילכם וגם הזולה יותר במידה ויש לכם צורך בשימוש בפלאגינים של וורדפרס.

קידום אורגני או ממומן לאתר? קראו מה עונים המומחים

אלונה בירן

אלונה בירן

מקדמת אתרים באופן אורגני ובאופן ממומן בדגש על קידום במערכת הפרסום של גוגל

פוסטים אחרונים שלנו

שירות devops

מהו שירות devops ולמה תצטרכו אותו?

פיתוח תוכנה הוא כיום חלק חשוב מהמחשוב בעולם העסקי. זה יכול להיות פיתוח של תוכנה עבור לקוחות העסק (לסמארטפון למשל – "אפליקציה"),

חשבוניות ירוקות

חשבוניות ירוקות – לעזור לסביבה

המאמר באדיבות http://www.tranzila.com/ אין זה סוד, שהמהפכה הגדולה של המאה ה-21 ואפשר להניח שהיא תימשך עוד שנים רבות, זו מהפכת איכות הסביבה. מה